ZSO nr 15 w Sosnowcu

Oficjalne zakończenie roku szkolnego 2014/2015

Kategoria: Aktualności Monika Siller / June 26, 2015

Rozdanie świadectw, które kończy rok szkolny, to wyjątkowy dzień w każdej szkole. Dla nas był to dzień ze wszech miar szczególny. Ponad osiemdziesiąt osób otrzymało świadectwo z wyróżnieniem, tyle samo nagrodzono za wybitne osiągnięcia naukowe i sportowe oraz za wszelkie działania na rzecz szkolnej społeczności.

Prześledziliśmy szkolne rankingi, oklaskiwaliśmy zwycięzców, pożegnaliśmy z dumą uczniów klasy 3 gimnazjalnej, z których większość to utytułowani olimpijczycy.
Uroczystość uświetnili swoją obecnością licznie przybyli goście. Wśród zaproszonych znaleźli się przedstawiciele zaprzyjaźnionych ze szkołą instytucji, emerytowani nauczyciele rodzice, absolwenci. Ale to nie podsumowanie mijającego roku szkolnego było najważniejszą częścią tego spotkania. Wspaniały program artystyczny inspirowany "Sensacjami XX wieku" Bogusława Wołoszańskiego w całości poświęcony był odchodzącemu  Dyrektorowi Tomaszowi Szyjkowskiemu. Nadszedł zatem czas podsumowań i bilansów minionych 20 lat, w czasie których Dyrektor kierował Staszicem. Wypowiedziano mnóstwo ciepłych i sympatycznych słów, artyści zagrali, zaśpiewali i zatańczyli "chwytające za serce utwory". Przypomnieliśmy regaty, MAKE'A, powołanie gimnazjum dwujęzycznego, 180. laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych, boiska, siłownię i wiele, wiele innych wspaniałych pomysłów i  przedsięwzięć zrealizowanych z inicjatywy i przy wsparciu Dyrektora Szyjkowskiego. W uznaniu jego zasług, a także postawy - dobrego człowieka i dyrektora - uhonorowano go prestiżową nagrodą – „Oskar(d) Staszica”. Nagrodę tę, poprzez ręce pani dyrektor Koprowskiej, wręczył jej ubiegłoroczny zdobywca, Prezydent Miasta Krakowa, profesor Jacek Majchrowski, absolwent z roku 1965.
Koniec czerwca to już od kilku lat w naszej szkole czas pożegnań. W tym roku opuściła grono pedagogiczne Pani Profesor Dorota Gawron - Scheliga pełniąca przez 18 lat bardzo kompetentnie, z wielkim zaangażowaniem i ofiarnością funkcję wicedyrektora naszej szkoły, nauczycielka biologii, opiekunka wielu finalistów i laureatów olimpiady biologicznej i ekologicznej. Na emeryturę odeszła również Pani Profesor Ewa Borgosz - Palka, nauczycielka w-f pracująca w Staszicu ponad 30 lat. Odnotować należy, że obie Panie to absolwentki Staszica. Były podziękowania, kwiaty, a wzruszenia malowały się na wszystkich twarzach.
Po kilku godzinach (!) spędzonych na sali gimnastycznej, pobiegliśmy do naszych sal lekcyjnych po upragnione świadectwa.
I wreszcie nadeszły wakacje.
Zapomnimy o klasówkach, sprawdzianach, testach i prezentacjach. Zanurzymy się w morskie fale, polecimy z ptakami do obcych krajów, wsłuchamy się w odgłosy wakacji…

Zapraszamy do obejrzenia FOTORELACJI.

Udostępnij