Śląskie asy przyznane!

Kategoria: Aktualności Michał Klatka / June 4, 2020

  ŚLĄSKIE ASY przyznane! Nasz „STASZIC” w gronie trzech najlepszych szkół województwa śląskiego!   Katowicki „MICKIEWICZ”, chorzowski „SŁOWAK” (czyli LO im. J. Słowackiego) i sosnowiecki „STASZIC” - to szkoły, które mogą się poszczycić w roku szkolnym 2014 / 2015 największą liczbą laureatów i finalistów olimpiad ogólnopolskich oraz zwycięzców konkursów przedmiotowych! Czytaj więcej...

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

Kategoria: Aktualności Michał Klatka / June 4, 2020

Zapraszamy wszystkich na uroczystość zakończenia roku szkolnego, która odbędzie się jutro o godzinie 10:00 w sali gimnastycznej oraz na mszę w kościele św. Tomasza o godzinie 8:00. Obowiązuje oczywiście strój galowy.

Regaty są nasze!

Kategoria: Aktualności Michał Klatka / June 4, 2020

19 czerwca na sosnowieckich Stawikach po raz czwarty z rzędu pokonaliśmy Plater i wygraliśmy regaty! Nasza drużyna w składzie: Olga Rudzka, Aleksandra Motyka, Brygida Borsut, Michał Wyszyński, Filip Porzeżyński, Piotr Podsiadło, Marcel Maj, Marcel Groniak - wywalczyła pierwszy zwycięski punkt w walce o kolejny puchar. Oprócz tego zajęliśmy również I miejsce w wyścigu kajaków (Izabela Gwóźdź oraz Tomasz Mirosławski). Pozostali uczniowie podczas wyścigu gorąco dopingowali sportowców. Atmosfera jak co roku była wspaniała, mimo nie do końca sprzyjającej pogody. Dziękujemy bardzo za pomoc WOPR i za rywalizację fair play naszym przeciwnikom! Do zobaczenia za rok! Staszic górą! :) Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, którą znajdziecie TUTAJ

Już jutro regaty!

Kategoria: Aktualności Michał Klatka / June 4, 2020

Już jutro wielkie sportowe święto międzyszkolne! Regaty Staszic - Plater. Pamiętajcie o dopingu dla naszej drużyny i założeniu staszicowskich koszulek :). Wyjście ze szkoły około godziny 10:00.

Spotkanie "Judaizm jako tło powstania Biblii"

Kategoria: Aktualności Michał Klatka / June 4, 2020

10 czerwca wszyscy chętni uczniowie z naszej szkoły mogli uczestniczyć w wykładzie pani dr Marii Miduch z Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie, pt. “Judaizm jako tło powstania Biblii”. Każdy mógł dowiedzieć się wszystkiego o Judaizmie, a nawet przymierzyć tradycyjny żydowski strój - Jarmułkę i Tales. Dziękujemy Pani doktor jeszcze raz za poświęcony nam czas oraz liczymy na kolejne tego typu spotkania.