Profile

Kategoria: Dla Kandydatów Marek Czerwiec / May 28, 2015
Zasada profilowania jest prosta. Ty określasz, którego przedmiotu lub przedmiotów oprócz wiodącego lub wiodących chcesz uczyć się w wymiarze rozszerzonym. To powinno Ci pomóc przy wyborze studiów. Pamiętaj także, że istnieje możliwość realizowania dowolnie wybranego przedmiotu programem indywidualnym. A teraz przeczytaj, czym charakteryzują się poszczególne profile.

Matematyczny (politechniczny)

Nowe technologie przekształcają świat. Jeśli bierzesz pod uwagę studiowanie kierunków politechnicznych, informatycznych, inżynierskich, mechatroniki, architektury, ale pociąga Cię także ekonomia, bankowość, geologia i geodezja powinieneś/ powinnaś zainteresować się właśnie tym profilem. Studia politechniczne, zapewniają miejsca pracy w Polsce i całej Europie. Najprostsza droga, by się na nie dostać, wiedzie przez licealny profil matematyczny. Pomożemy Ci rozwinąć umiejętności logicznego myślenia, nauczymy analizy, syntezy i formułowania wniosków. Sprawdzisz się w konkursach i olimpiadach. W trzeciej klasie poznasz elementy wyższej matematyki (współpracujemy z AGH). Twój ścisły umysł znajdzie świetne warunki do rozwoju.

Biologiczny-chemiczny

Medycyna, farmacja, biotechnologia, pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne, weterynaria, biologia, ochrona środowiska, psychologia - to kierunki studiów, które czekają na absolwentów klasy przyrodniczej. By się na nie dostać, trzeba systematycznie pracować przez cały okres nauki w liceum. Na każdym z nich w Polsce i za granicą spotkasz naszych absolwentów. Oni dali radę, Ty też masz szanse. Szkoła na pewno Ci w tym pomoże. Wiedzę uzupełnisz korzystając z dobrego wyposażenia szkoły w nowoczesne pomoce naukowe i audiowizualne oraz dzięki wykładom pracowników naukowych. Praktyki nabierzesz opiekując się zwierzętami i roślinami w szkolnym kąciku hodowlanym. Podczas wypraw do Ogrodu Botanicznego, muzeów przyrodniczych, Parków Narodowych i rezerwatów będziesz mógł/mogła naocznie przekonać się o wyjątkowości życia.

Politologiczno-prawny

Z tego profilu korzystają najczęściej kandydaci na studentów prawa, stosunków międzynarodowych, nauk społecznych, politologii, dziennikarstwa, socjologii. Swoje zainteresowania życiem społeczeństw i narodów, polityką globalną i lokalną odkrywają i rozwijają podczas zajęć lekcyjnych a także uczestnicząc w projektach i programach ogólnopolskich, spotykając się systematycznie z posłami i senatorami w szkolnym Klubie "Polityki". Możesz osobiście uczestniczyć w organizacji sesji naukowych i debat publicznych, zobaczyć, jak pracuje Rada Miejska i sąd. Te doświadczenia pozwolą Ci odkryć, czym jest tworzenie prawa i działalność polityczna, przygotują do czynnego uczestnictwa w życiu społecznym.

Udostępnij